BARONESS do Prahy přijedou představit nové, kritikou do nebes vynášené album „Gold & Grey“.
Americký kvartet BARONESS, seskupený kolem charismatického Johna Baizleyho známého též svým výtvarným uměním říznutým Muchovskou secesí (designy pro Metallica, Kvelertak, Kylesa, Pig Destroyer, Darkest Hour, Daughters ad.), do Prahy přijede představit nové album „Gold & Grey“, kterým otevírá novou kapitolu.
9. 6. 2020 – Praha, Palác Akropolis
FB event: https://www.facebook.com/events/201897711238285
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/347
Člověk by si řekl, zda Baroness po megaúspěchu fialového alba „Purple“ mohou jít dál. Ale hrozivá nehoda z r. 2012, kdy s autobusem spadli z 10m viaduktu a kapelu pak opustila polovina členů, Johnovým nitrem stále rezonuje. Jakoby dlouhodobý nápor traumatizující události otevřel jeho skrytou zónu. „Rozhodl jsem se použít kapelu jako místo, kam mohu vzít veškerý tento stres, bolest, úzkost, všechny tyto skutečnosti a udělat z nich něco dobrého.“ A v hloubce emocí i v tvůrčím výsledku omlazeného uskupení je to slyšet.
Ne, Baroness stále nehrají pro radia a jejich tvorba je plna protikladů, ale těžce uchopitelný mix alt-metalu, post-rocku a stoner sludge už není klasicky podaný kytarový rock s neobyčejnými zpěvy, nově obsahuje mnoho vnitřních melodických skládaček a interakcí odkazujících někam ke starému progu, indie-math-kraut rocku, snad i jazzu nebo pulzu elektronické hudby. Jestli tedy Baroness dosud poslouchala různorodá směsice rockového publika přesahujícího do metalu a hardcoru, nebylo by divu, kdyby k sobě Baroness silně přitáhli nezávislé artové blázny a hipstery vyhledávající neomšelost, nezávislost a nevyhraněnost, protože spojení všech žánrů je v podání Baroness nejen jedinečné, ale rozhodně dobrodružné a absolutně neočekávatelné.
Již od svého debutu Baroness jsou permanentně oceňovaná kapela (vč. nominací Grammy), a tak jsme zvědavi, kam je to mimo žebříčky Billboard a přebaly časopisů jako Revolver a Kerrang! s jejich pátým a rozhodně nejambicióznějším počinem „Gold & Grey“ dovede. V každém případě tento 17tiskladbový kaleidoskop přesahuje všechny limity a nekouká na jakékoli bariéry, jak to kdysi při objevování nových hudebních oblastí udělali např. Pink Floyd, Neurosis, Massive Attack nebo Scott Walker. A John vše výše uvedené stvrzuje slovy, „snažili jsme skrze naše nástroje říci něco nového a zároveň, i za nepoužití typických konvencí, nenarušit zvuk, ani ducha kapely.“
Reakce na „Gold & Grey”:
Stereogum: „The best thing Baroness has ever done… a masterpiece.“
NME: „A work of art in the truest sense of the word.“
NPR: „Gold & Grey feels like a callback to the heyday of the rock album as art object.“
Baroness
https://youtu.be/RQeAvbTVWiU
Předprodej viz výše, dále pak v síti Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Baru.
Tagy:
TESTAMENT
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
WACKEN OPEN AIR 2024 - KORN alebo AVANTASIA?
- Rudi
- 3. srpna 2024
Podzimní evropské turné BARONESS bohužel bez české zastávky
- Dalas
- Úterý, 14. května 2024
BARONESS - Stone
- Dalas
- 26. září 2023
HYBORIAN - Hyborian: Vol I
- Dalas
- 4. dubna 2018
TORCHE - Harmonicraft
- Phill
- 31. prosince 2012
EXTERIOR PALNET - Haragma II
Hodně netradiční černý kov, který do sebe přirozenou cestou nasává prvky mathmetalu a dalších progresivnějších stylů bez toho, aby uhnul v oddanosti kořenů. Po celou dobu instrumentálně zajímavé a emocionálně intenzivní.
- RIP
- včera
TWINS CREW - Chapter IV
Pokud jste přejedeni HAMMERFALL nebo jich stále nemáte dost, jsou tu TWINS CREW. Kdybych nikdy neslyšel nic podobného, asi bych to velebil. Má to šťávu, dynamiku a slušné refrény. Přestože je švédský power/heavy už dost vybraný rybník, tenhle kapr ujde.
- Manatar
- včera
EREB ALTOR - Hälsingemörker
Máte-li rádi naléhavý zpěv Cristera Olssona, procítěné severské riffové preludování a nevadí vám ani švédština, na novém albu EREB ALTOR si jistě najdete to své. Na žádné slavobrány to není, ale i poctivé bušení do kovadliny má kolikrát něco do sebe.
- Louis
- před 2 dny
PATTERN-SEEKING ANIMALS - Friend Of All Creatures
Pořád je všechno v pořádku a americká super grupa jede v kolejích poklidného progrocku. I tentokrát se najdou příjemná místa, celkově mám ale pocit, že docházejí silnější melodické nápady. Snad to bude jen takový ten oddech před něčím větším. Doufejme.
- Darkmoor
- před 2 dny
MACERATION - Serpent Devourment
Pojďme si zase užít trochu pravého DM chrastění. MACERATION splňují žánrové atributy na potřebných 100% a doručují desku, ze které budou nadšeni zejména příznivci DISMEMBER nebo GRAVE (ale i BOLT THROWER). Zvuk je tučný, hluboký a deska nepostrádá tlak.
- Reaper
- před 2 dny
REVENGE - Violation.Strife.Abominate
AC/DC war metalu a jejich nová deska. Výrazně podobná těm předchozím. Příznivci REVENGE dostanou klasicky zvrhlý a maximálně agresivní klepec. Tak jako vždycky. A tentokrát rovnou přes 40 minut. No, mě to stačilo dvakrát, potřetí do toho už asi nejdu.
- Reaper
- před 2 dny
RETROMORPHOSIS - Psalmus Mortis
Tak je to konečně venku! Pohrobci geniální tech/death entity SPAWN OF POSSESSION jsou zpět v centru dění. V kůži RETROMORPHOSIS působí robustněji a špinavěji, nicméně i tak je dokážete neomylně identifikovat hned po prvním riffu. Epické zmrtvýchvstání.
- Reaper
- před 2 dny
DISKUSE A HODNOCENÍ
WEATHER SYSTEMS - Ocean Without A Shore
- D.E.S.
- před 8 hodinami
ERSHETU - Yomi
- D.E.S.
- před 8 hodinami
OPETH - The Last Will And Testament
- D.E.S.
- před 8 hodinami
DOEDSMAGHIRD - Omniverse Consciousness
- D.E.S.
- před 8 hodinami
SÓLSTAFIR - Hin helga kvöl
- D.E.S.
- před 8 hodinami
OTTONE PESANTE - Scrolls of War
- D.E.S.
- před 8 hodinami
THY CATAFALQUE - XII: A gyönyörű álmok ezután jönnek
- D.E.S.
- před 8 hodinami