OBSCURE SPHINX - Emovere
Tři skladby s celkovou stopáží 29 minut, tomu říkám správná plocha pro EP sludge doomového stylu. Studiový návrat po mnoha letech se polské skupině hnané charismatickým ženským vokálem jednoznačně povedl.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
-bez slovního hodnocení-
-bez slovního hodnocení-
velmi slusne album s kvalitnym zvukom , komu sa pacili BATHORY v obdobi Hammerheart a Twiilight of the gods alebo ALBUM od zosnuleho velmajstra Quorthona a nevadia mu ze Skyclad a ini KELTI JDOU A JE JICH MOC (....tak ako onoho casu spieval Lou Fananek Hagen v 3 Sestrach) tak pre toho bude toto album prechadzka rajskou zahradou uberam 2 body za kozi a niekedy umEEEEcany vokal, jedine SNAKE z Voivod je jediny kto si to moze na metalovej scene dovolit :-) PS 28.12.2009 - fuha,prave som vstal , vcera som to pisal po niekolkych pivach s rumom.....hodnotenie patri samozrejme CALES - KRF 2009....Sorry
-bez slovního hodnocení-
Atmosféra dávnych časov,lesov,hôr a lúk
-bez slovního hodnocení-
Tohle album je typickým příkladem, jak může hrozný zpěvák pohřbít kvalitní hudbu, a tím pádem album. Hudbě není téměř co vytknout (až na občasnou monotónost, která je ale tomuto stylu vlastní). Na druhou stranu - zpěv děs! On takový Quorthon nebyl kdovíjaký zpěvák, ale mělo to alespoň pořádný ksicht a atmosféru - a to je to, co mi tady sakra chybí! Škoda!
-bez slovního hodnocení-
tomuhle albu není co vytknout
Album, které se pro mě okamžitě stalo srdeční záležitostí. Maximálně sugestivní spojení klasických Blackieho riffů, podané ovšem komorněji a rozvláčněji než u domovských Root, navíc unikátní vokál DeSeda posouvá desku do další, netušené dimenze (jeho vklad je skutečně maximální). Základem každé skladby je silný ústřední motiv, na který Blackosh citlivě nabaluje další vrstvy, elektronické ruchy, sbory, podkresluje akustikou, staví svá typická monumentální sóla. Výsledek je ohromující a poslech alba vás unáší zcela do jiných sfér, o mnoho staletí zpět. Hymny jako "From the Bossom of Oblivion", "Faces in the Walls", "Sacrifice to Fire" (přesahující svou délkou deset minut) či "The Last Winter Dance" jsou hudebně i aranžérsky daleko před jakoukoli i potencionální konkurencí a jsou vrcholem tohoto metalového monolitu v jedinečném Blackoshově duchu, říznutého heavy metalem, hardrockem i folkem. Jsem upřímně zvědav, kdy se na tuzemské scéně objeví deska, která by se silou hudební výpovědi The Pass in Time alespoň přiblížila. Podle mě jedno ze tří nejvýraznějších metalových alb, která u nás kdy vznikla.
-bez slovního hodnocení-
zpěvy jsou výborné
Pěkné...
Trojka Cales se mi líbí víc, ale tato deska je rovněž vynikající. Výborné zpěvy, výborné kytary, výborné bicí. Co víc si přát? Maximálně ještě výbornou basu :-)
Zatím nepřekonaná záležitost Cales.
Tři skladby s celkovou stopáží 29 minut, tomu říkám správná plocha pro EP sludge doomového stylu. Studiový návrat po mnoha letech se polské skupině hnané charismatickým ženským vokálem jednoznačně povedl.
Jedni z mála u nás (ne-li vůbec jediní) představitelé zatuchlého hnilobného death/doomu o sobě dávají vědět novým EP, jehož trojice chorobných songů také jasně demonstruje fakt, že tato obluda už dozrála na úroveň plnohodnotného alba. Čím dříve, tím lépe!
Pokračování, která neukončují děj, to mají těžké. Druhé Silo je pomalé, vláčné a nestane se v něm vlastně nic, co by se nevešlo do jednoho dvou dílů. Nečtenářům knih navíc nemusejí být zřejmé všechny pohnutky jednajících. Tak snad to třetí řada narovná.
Ruské skupiny většinou ignoruji, ale než jsem si všiml, že je tahle z Jekatěrinburgu, upoutal mě jejich starosvětský thrash. Nic převratného se sice neděje, spíš je to jako výlet zpět časem, ale pro pamětníka celkem dobrý.
Keith Buckley (ex-EVERY TIME I DIE) jako by se svými kumpány zkoušel štěstí v hodně melodickém metalcore, nebo možná spíše post-hardcore, ale na mě je to hodně plytké a podbízivé. BETTER LOVERS, kde působí další členové ETID, jsou úplně jiná liga.
Trochu Red Dead Redemption pro čtenářky Marianne. Pod krví a špínou se schovávají scenáristická klišé a dutá schémata revizionistických westernů. Má to sice patřičně gritty look, ale nekouše to. Spousta sentimentu a neschopnosti poradit si s postavami.
Veteráni stonerrockového stylu toho mají za sebou už hodně, ale stále jim to hodně sluší a tak i album roku 2024 v sobě nese odkaz na klasické devadesátky a tedy dobu, kdy tahle skupina tvořila po boku KYUSS historii.