Pátek
20.7.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2001

Vydavatel:
Nuclear Blast

Stopáž:
cca 80

Další informace:
Obraz: 4:3 NTSC
Zvuk: PCM Stereo

1. Intro
2. The Philosopher
3. Spirit Crusher
4. Trapped In A Corner
5. Scavenger Of Human Sorrow
6. Crystal Mountain
7. Flesh And The Power It Holds
8. Zero Tolerance
9. Zombie Ritual
10. Suicide Machine
11. Together As One
12. Empty Words
13. Symbolic
14. Pull The Plug

Chuck Schuldiner
kytara, vokály

Shannon Hamn
kytara

Scott Clendenin
basa

Richard Christy
bicí

Scream Bloody Gore (1987)
Leprosy (1988)
Spiritual Healing (1990)
Human (1991)
Fate - The Best Of (1992)
Individual Thought Patterns (1993)
Symbolic (1995)
The Sound of Perseverance (1998)
Live In L.A. (Death & Raw) (2001)
Live In Eindhoven (2001)
Live In Cottbus 1998 (2005)

DEATH - Live In L.A. (Death & Raw) - DVD

Žádná horká DVD novinka se protentokráte konat nebude. Materiál pořízený na tomto disku je starý už 6 let a vyšel souběžně s klasickým CD, coby jedna z možností, jak získat finanční prostředky na léčbu Chucka Schuldinera. Jak to bohužel nakonec dopadlo, už všichni víte. Smrt legendárního kytaristy a nestora floridské death metalové větve s sebou přinesla i další smutný fakt, a to ten, že DVD je prozatím jediným oficiálním obrazovým záznamem vystoupení DEATH.

DEATH - Chuck SchuldinerS již značně archivní recenzí zvukového záznamu pocházející z pera kolegy Darkmoora lze v podstatě bezezbytku souhlasit. Bylo by však nanejvýš zjednodušující omezit se pouze na konstatování, že koncertní podoba „smrtky“ v sobě skýtá vynikající hudební zážitek. Bodejť by také ne, když Chuck si do své neustále se měnící sestavy vždy uměl vybrat ty správné muzikanty, výsledkem čehož bylo téměř pokaždé skvělé album, z nichž defacto všechny dnes můžeme považovat za klasiku. Záznamu, jenž vznikl v los angelském klubu Whisky A Go Go v prosinci 1998, vévodí autentický zvuk dodávající nahrávce tu pravou koncertní atmosféru. Žádné následné úpravy ve studiu, žádná eliminace hráčských chyb ani nic podobného. A propós hráčské chyby, mě osobně příjde naprosto zbytečné na ně vůbec poukazovat. DEATH jich rozhodně na tomto živáku neudělali více než jiné, na instrumentálních hodnotách stavějící, kapely. Výběr skladeb je skutečně reprezentativní a svým způsobem v rámci možností co nejvíce pokrývá letité období existence Schuldinerovců. Nechybí ani takové perly jako například „Zombie Ritual“ pocházející z debutní „Scream Bloody Gore“ (1987). Já osobně si nejvíce vychutnávám kousky z gigantického díla „Symbolic“ (1995). Takové „Zero Tolerance" anebo „Empty Words“ jsou dokonalým stimulátorem husí kůže. Nelze říct nic jiného, než ... RESPEKT.

Asi nebudu za Kryštova Kolumba, když prohlásím, že díky obrazu získává koncertní záznam další, a to velmi podstatný rozměr. Tady už je to s hodnocením bohužel horší. Prvně je mi líto, že nálada toho večera nebyla příliš důstojná pro pořízení živáku takové kapely, jakou DEATH bezesporu byli. Klub nebyl zcela zaplněn a i těch málo přítomných fanoušků příliš „hustou“ atmosféru vytvořit nedokázalo. Vůbec nejvíce však kazí dojem přítomnost jednoho ze členů ochranky na pódiu. Koukat se téměř celý koncert na týpka klečícího v poloze „PŘIPRAVIT - START“, když za jeho zády hraje jedna z nejlepších metalových kapel celé historie žánru, není asi to pravé ořechové. Z tohoto pohledu lze hodnotit výběr klubu jako nešťastný. Neznám kompletní skutečnosti, které vedly ke vzniku tohoto disku, ale mám takový pocit, že se asi vzal první přijatelný záznam, který byl k mání. Oprostíte-li se však od těchto nedostatků a dokážete projevit dostatečnou dávku tolerance, dokáže být i „Live In L.A.“ hodnotnou podívanou. Pokud si navíc libujete v pozorování hry jednotlivých muzikantů, dostanete názornou instruktáž výborné kytarové práce.

Škoda přeškoda, že není k dispozici reprezentativnější záznam některého z četných vystoupení této legendy. Kapela formátu DEATH by si nepochybně zasluhovala mnohem kvalitnější provedení svého DVD. Buďme však rádi alespoň za to co je. Tentokráte hodnocení vynechávám, příjde mi úplně zbytečné...


Dalas

Zveřejněno: 18.2.2005


DVD DEATH. Co říkat více?

Autor recenze:
nehodnoceno

Redakce:
zatím nehodnoceno

9,8 / 10s kapelou DEATH:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page