Čtvrtek
24.5.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2006

Vydavatel:
Century Media Records

Stopáž:
36:47

Studio:
Atomic Recording Company, Brooklyn, New York

Produkce:
Tue Madsen & Armand Majidi

1. Take The Night Off
2. Machete
3. Preamble
4. Uprising Nation
5. Always War
6. Die Alone
7. Evil Schemer
8. Leader
9. Make A Mark
10. Forked Tongue
11. The Reason
12. Faithless
13. Fred Army
14. Thin Skin
15. Maria White Trash
16. Don´t Join The Crowd (európska bonusová skladba)

Lou Koller
spev

Pete Koller
gitara, sprievodné vokály

Armand Majidi
bicie, sprievodné vokály

Craig Uhead
basgitara, sprievodné vokály

Sick Of It All 7'' (1987)
Blood, Sweat & No Tears (1989)
Just Look Around (1992)
Scratch The Surface (1994)
Spreading The Hardcore Reality (1995)
Live In A World Full Of Hate (live) (1995)
Built To Last (1997)
Call To Arms (1999)
Yours Truly (2000)
Live In A Dive (live) (2002)
Outtakes For The Outcast (2004)
Death To Tyrants (2006)
Based On A True Story (2010)

SICK OF IT ALL - Death To Tyrants

Je zaujímavé, že čím viac koncertov človek v živote absolvuje, tým menej z nich ho dokáže postupom času naozaj zaujať či nebodaj nadchnúť. Horší zvuk, unavení muzikanti, hlúpi diváci, nevyhovujúce prostredie... rušivých faktorov môže byť naozaj neúrekom. O to silnejšie sú potom zážitky, pri ktorých to na živých vystúpeniach zapadne všetko dokonalým spôsobom do seba. Nič nechýba, všetko funguje a vy strácate pojem o mieste a čase a fantasticky si to užívate. Ak sa nemýlim, takéto niečo sa mi v priebehu minulého roka stalo z množstva navštívených koncertov iba trikrát. Postarali sa o to THE FLOWER KINGS v Nitre, THE GATHERING na Masters Of Rock a napokon SICK OF IT ALL na Brutal Assaulte. Tým posledne menovaným sa v jeden skorý letný večer podarilo nemožné - vytvoriť v malebnom českom vidieckom prostredí atmosféru amerického veľkomesta. Neuveriteľným spôsobom ovládli priestor na pódiu a pred ním, rozhýbali veľký dav ľudí zvyknutých skôr na extrémne metalové žánre - ten pohľad na skáčucu, tancujúcu, pogujúcu masu bol jedným slovom fascinujúci.

SICK OF IT ALLLegenda z New Yorku propagovala svoj aktuálny počin "Death To Tyrants". Vskutku brutálnym spôsobom na ňom vykazuje drzých dorastencov typu HATEBREED, TERROR, WALLS OF JERICHO či MOST PRECIOUS BLOOD za dvere. Prvoligové pódium stále patrí iba vyvoleným - popri SICK OF IT ALL si na ňom môžu bez rizika škrtnúť snáď len AGNOSTIC FRONT. 16 krátkych (iba v jednom prípade sa ide cez hranicu troch minút), úderných, skrz-naskrz vražedných songov. Ten svoj typický explozívny mix metalovo tvrdých gitarových riffov a punkovej melodiky a dravosti dotiahli SICK OF IT ALL na albume "Death To Tyrants" (rozhodne aj vďaka práci vychyteného dánskeho majstra zvuku Tue Madsena) do absolútnej dokonalosti. Totálny groove rozhýbe každý centimeter vášho tela a ak "neudržíte mosh" (copyright Dalas, 2006), ste jednoducho stratení. Čo skladba, to potenciálny hit. V duchu nekompromisnosti pamätného zárezu "Scratch The Surface" sa nesú pecky ako "Machete", "Take The Night Off", "Uprising Nation" či "Fred Army". Odľahčených punkových hulákačiek je tu pomenej. Ide skôr o pasáže nahrubo vtesnané do ťažkotonážneho lisu gitarových riffov. O to lepšie však fungujú - kombinácia typického revu Lou Kollera so zborovými vokálmi robí zo skladieb ako "Forked Tongue", "Fred Army", "Faithless" alebo "Maria White Trash" kalibre nezabudnuteľných rozmerov. Ak však predsa len čakáte na nasledovníkov nesmrteľných hitov ako "Step Down" a "Us Vs. Them", prídete si na svoje v poslednej skladbe. Je naozaj šokujúce, že melodický dynamit "Don´t Join The Crowd" (s výborným textom o anti-stádovitosti) je výlučne európskou bonusovou záležitosťou.

Veru, veľké veci sa diali na pódiu, o nič menšie sú vtesnané do drážok strieborného kotúčika s nápisom "Death To Tyrants". Aj keď som pôvodne pripisoval prvenstvo v najlepšej HC nahrávke za minulý rok dravým mladíkom z TERROR, svoj názor som musel zmeniť. Starí páni sú jednoducho stále neodolateľní! Zostáva veriť, že o podobné zážitky sa nám v dohľadnej dobe postarajú aj ich kolegovia z MADBALL. Určite nie som sám, kto sa na ich tohtoročné vystúpenie na Brutal Assaulte už teraz veľmi teší.


Rudi

Zveřejněno: 7.7.2007


Dokonalé hácéčko!

Autor recenze:
10 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

8,9 / 10s kapelou SICK OF IT ALL:

s kapelou MADBALL:

s kapelou HATEBREED:

s kapelou WALLS OF JERICHO:

s kapelou MOST PRECIOUS BLOOD:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page