Pondělí
23.7.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2010

Vydavatel:
Southern Lord

Stopáž:
13:58

Studio:
Godcity Recording Studio

Produkce:
Kurt Ballou

1. Conform
2. Scum Will Rise
3. Your God
4. Sufering Soul
5. Unsilent Death
6. Traitor
7. I Will Not Follow
8. No Servant
9. Scapegoat
10. Depths

Todd Jones
kytara, vokály

John Gianelli
basa

Taylor Young
bicí

Unsilent Death (2010)
Abandon All Life (2013)

NAILS - Unsilent Death

Tak ani tady to s tipováním hudebního směřování tohoto disku nebude po prvním pohledu na rozkošnou černobílou siluetu oběšence nikterak složité. K tomu připočtěme dokonalé DIY provedení bookletu, osobnost Kurta Balloua dohlížejícího ve studiu a jméno vydavatele a dostaneme vskutku bizardní kombinaci. Z hlediska internetového působení jsou NAILS navíc poměrně slušně utajenou kapelou. Otázku, jestli je to vše součástí pečlivě budované image anebo jen běžný postoj tohoto tria, ponechám tentokráte stranou a svoji pozornost zaměřím pouze na toto čtrnáctiminutové řádění.

NAILS

Jestli podle obalu tipujete, že máme tu čest s dalším notně agresivním a rychlým materiálem, tak tipujete naprosto přesně. Desítka burácejících songů se do vás pustí s takovou razancí, že než se vůbec stihnete dopracovat k nějaké reakci, máte za sebou už polovinu této nálože. Z hlediska žánrového uchopení se můžeme stejně tak bavit o hardcore, grindcore anebo crustu, ale ve výsledku to nebude hrát příliš podstatnou roli. NAILS si takříkajíc berou z každého to svoje, aby z toho pak vytvarovali tuto přitažlivou hudební skulpturu, jejíž výraz tváře značí značnou dávku agrese a utrpení. Co si budeme nalhávat, příznivý dojem výrazně vylepšuje produkce zkušeného harcovníka Balloua. Nazvučení kytar je vpravdě šťavnaté a výživné a nejvíce upomene na špinavý zvuk švédských ENTOMBED. Je fakt, že tento sound je teď v jistých kruzích celkem in, stačí vzpomenout takové TRAP THEM anebo BLACK BREATH, ale zároveň i pro podobnou produkci více než přiléhavý, takže otázku trendového přístupu v případě NAILS si můžeme nechat od cesty.

Za těch pár minut se toho i přes poměrně jasně vytyčený směr stihne na „Unsilent Death“ udát celkem dost. Američané vhodným způsobem střídají tempa, a to bez negativních dopadů na zničující spád samotné nahrávky. Rychlé agresivní výpady alternují s rozvláčnějšími pasážemi, tvořené obhroublými riffy, které nepohrdnou ani občasnou společností kvílivých zpětných vazeb. Postup nikterak originální, ale v takto koncipované muzice zcela funkční. Když se jej navíc ujmou zruční hudebníci, schopni vycítit, kdy je potřeba zvolit jaký rychlostní stupeň a kdy je naopak vhodné zvolnit, aby to celé nezačalo nudit. Nic z toho NAILS nechybí. K tomu připočtěme i cit pro maximálně trefně zvolenou stopáž, již zmiňovanou bezvadnou produkci a ve výsledku dostaneme další zdařilý hudební výplach, který sice dějiny přepisovat nebude, ale zapadnout bez povšimnutí za sedací soupravu by také neměl.


Dalas

Zveřejněno: 25.11.2010


Názory redakce
Thorn
25.11.2010

Tak, tak, tento americký rýchlik nezastavuje. Štvrťhodina v tempe, keď spomalenie v takmer trojminútovej titulnej skladbe pripomína večnosť, ubehne ako divá voda. A je to fajn, NAILS nestihnú nudiť, v rámci krátkej stopáže disponujú dostatkom nápadov a ich koncentrovaná nálož agresivity si zachováva ostré hrany. Nie sú však natoľko svojráznym úkazom, ako s podobnými dĺžkami albumov operujúci severní susedia DAUGHTERS. "Unsilent Death" je "len" solídnym, povšimnutiahodným počinom.

[6,5 / 10]


Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page