Úterý
21.11.2017
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
2016

Vydavatel:
Studio Citron

Stopáž:
25:24

Studio:
Studio Citron

Produkce:
Ladislav Křížek, Djorde Erić a Roland Grapow

1. Na křídlech andělů
2. Supi se slétají
3. Hraběnky a hrabata
4. Kam jen jdou lásky mé
5. Nad hlavou létá rock´n´roll
6. Kytarový jam

Ladislav Křížek
zpěv

Tanja
zpěv

Djordje Erić
kytara

Pavel Hanus
kytara

George Rain
baskytara

Radim Pařízek
bicí

Obratník Raka (1981)
Plni energie (1986)
Radegast (1987)
Vypusťte psy! (1990)
Sexbomby (1992)
Best Of (1999)
Síla návratů (2001)
Bigbítový pánbů (2010)
Jen si od plic zanadávej (1982 – 1985) (2013)
Rebelie Vol. 1 (EP) (2015)
Rebelie Vol. 2 (EP) (2016)
Rebelie rebelů (2016)

CITRON - Rebelie Vol. 2 (EP)

Podzimní turné obrozeného CITRONu skončilo sukcesem, který možná ne úplně všichni očekávali, a tak bylo jasné, že další novinky ve stáji Radima Pařízka na sebe nenechají dlouho čekat. Bylo narýsováno pokračování úspěšného turné, které tentokráte zasahuje dokonce i na Slovensko, a k němu kapela nahrála druhé pokračování projektu „Rebelie“, stejně krátké jako to první a vyvolávající přesně ty stejné otázky jako díl první. Skutečně je nutné takto troškařit?

Vždyť znovu soudě dle dvou nových skladeb „Na křídlech andělů“ (s výborným angažmá dětského pěveckého sboru) a „Supi se slétají“ má CITRON formu jako hrom a tak je věčná škoda, že ji stále nepřetavuje do regulérního alba s nějakými deseti, jedenácti zbrusu novými autorskými kousky. Skutečně, oběma novinkám nelze upřít nosný nápad a pořádný tah na bránu, který k závratným heavymetalovým výšinám vynáší zlato v hrdle Ládi Křížka, a tak je vnímám jako navýsost povedený autorský materiál.

CITRON

Tím však bohužel výčet novinek na tomto EP končí a ve zbytku už se dostáváme „jen“ k jindy poměrně vyhledávaným raritám, ovšem zde s poněkud nadbytečnou příchutí. „Hraběnky a hrabata“ jsou klasickým kusem z alba „Vypusťte psy“ a v této verzi máte možnost porovnat si, jak skladba zní v podání Ládi Křížka (oproti Fanymu Michalíkovi, pro ty, kdo by nevěděli). Trochu mě na ní mrzí odlišné aranžmá startovní kytary, ale jinak je samozřejmě jasné, že v Láďově podání má opravdové výšky – tím nicméně nechci nijak hanit originální verzi, která u mě se svou původní aurou jednoduše stále vede. Nově nahraný je i duet Ládi s Tanjou „Kam jen jdou lásky mé“, klasika české metalové historie, která samozřejmě zní famózně, a to i v tomto moderním zvukovém kabátku. Zbytek pětadvacetiminutové nahrávky pak tvoří živé záznamy skladby „Nad hlavou létá rock´n´roll“ a kytarového jamu ze zmíněného loňského podzimního turné.

V multimediální části CD pak naleznete několik fotografií a videoklipy ke skladbám „Píseň ztracených“ a „Kráska a Radegast“ (znovu jde o živý záznam) a tím stručný výčet obsahu „Rebelie Vol. 2“ končí. Přiznávám, že je mi to skutečně málo a znovu volám po celém a pořádném albu CITRON, které by jako obří cejchovací železo stvrdilo ten současný boom, který kapela oprávněně prožívá. Tak snad do třetice všeho dobrého.


Louis

Zveřejněno: 6.6.2016
Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page